AKTUALNOŚCI

30/08/2019

Okazuje się, że medyczna marihuana może zmniejszać skutku uszkodzenia mózgu TBI, które w praktyce odpowiadają za ponad 1,5 mln wizyt i hospitalizacji na szpitalnych oddziałach ratunkowych każdego roku. Co ciekawe, problem ten dotyczy w głównej mierze młodych mężczyzn. Na szczęście zwykle są to urazy mało poważne.

 

Urazy mózgu a medyczna marihuana

22/08/2019

05/08/2019

Przypominamy o badaniach profilaktycznych.

1. CHUK – profilaktyka chorób układu krążenia.

2. CYTOLOGIA.

3. PROFILAKTYKA CUKRZYCY.

04/08/2019

Udar jest jedną z najczęściej odnotowywanych przyczyn zgonów, zaraz za chorobami nowotworowymi i zawałami serca. Kilka minut, które wyznaczają granicę życia u osób, których dosięga ten nagły atak, decyduje o tym, czy w porę uda się odratować funkcje życiowe i starać się o powrót do normalności. Skutki tego schorzenia pustoszą bowiem komórki mózgowe, odpowiedzialne za działanie wszystkich pozostałych narządów organizmu.

02/08/2019

Choć lecznicze działanie medycznej marihuany jest potwierdzone licznymi badaniami naukowymi, to wciąż budzi ona liczne kontrowersje. Medyczna marihuana wykazuje silne właściwości prozdrowotne, o czym przekonuje się wielu pacjentów na całym świecie cierpiących na rożnego typu schorzenia czy choroby, jak  choćby nowotwory, Alzheimer, Stwardnienie Rozsiane (SM), Choroba Parkinsona, epilepsja czy depresja. Najnowsze badania wykazują, że konopie mogą usprawniać funkcjonowanie mózgu osób starszych.

 

Medyczna marihuana a procesy starzenia się mózgu

24/07/2019

Rak szyjki macicy zabija rocznie ponad ćwierć miliona kobiet na świecie, najczęściej w krajach słabo i średnio rozwiniętych. Jeszcze kilkanaście lat temu była to główna przyczyna zgonów wśród kobiet w Stanach Zjednoczonych. Dziś liczba ich spadła prawie o 50 proc. - ze względu na powszechnie stosowane testy Pap (czyli wymaz cytologiczny).

18/07/2019

Medyczna marihuana najczęściej konsumowana jest poprzez palenie. Zdaniem naukowców, najlepszą, bo najbezpieczniejszą metodą konsumpcji medycznej marihuany jest waporyzacja, ponieważ zapobiega ona uwalnianiu się toksyn do układu oddechowego. A zatem, dzięki niej możemy uniknąć wystąpienia potencjalnych problemów związanych z tradycyjnym paleniem czy wdychaniem szkodliwego dymu, zawierającego substancje smoliste oraz czynniki rakotwórcze. Czym zatem jest waporyzacja medycznej marihuany?

Waporyzacja medycznej marihuany – co to takiego?

05/07/2019

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się medyczna marihuana. Coraz więcej chorych i cierpiących znajduje ukojenie w bólu właśnie po zastosowaniu tego produktu. Jednak wciąż wokół niego narosło wiele mitów i dużo osób jest sceptycznie nastawionych do tego rozwiązania. Jest to ogromny błąd, ponieważ medyczna marihuana może nam bardzo pomóc. Zatem jakie ma zastosowanie oraz w jaki sposób ją dawkować?

01/07/2019

Nasza Pani Doktor Elżbieta Główka-specjalista chorób wewnętrznych została nominowana do plebiscytu HIPOKRATES 2019 w kategorii najlepszego lekarza rodzinnego w powiecie. Aby oddać skuteczny głos na Panią doktor należy wysłać sms pod nr 72355 o treści WALR.190. GŁOSUJMY !!!!

28/06/2019

Mamy przyjemność poinformować naszych pacjentów i wszystkich przyjaciół „Centrum Medycznego Reymonta”, że zostaliśmy nominowani do nagrody Przychodnia/Gabinet Roku Hipokrates Mazowsza 2019.