AKTUALNOŚCI

Pierwsze kroki z medyczną marihuaną

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się medyczna marihuana. Coraz więcej chorych i cierpiących znajduje ukojenie w bólu właśnie po zastosowaniu tego produktu. Jednak wciąż wokół niego narosło wiele mitów i dużo osób jest sceptycznie nastawionych do tego rozwiązania. Jest to ogromny błąd, ponieważ medyczna marihuana może nam bardzo pomóc. Zatem jakie ma zastosowanie oraz w jaki sposób ją dawkować?

 Pierwsze kroki z powszechnie wybieraną medyczną marihuaną

 Jak wynika z najnowszych badań, medyczna marihuana charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Posiada szerokie spektrum zastosowań klinicznych, ponieważ przede wszystkim tego typu środek redukuje ból. Dodatkowo ciekawostkę stanowi fakt, iż kannabinoidy i terpeny, które znajdują się w konopiach ściśle współpracują ze sobą, aby tym samym chronić organizm przed różnymi rodzajami nowotworów złośliwych.

 Wysoka skuteczność oraz bezpieczeństwo

 Bardzo wielu chorych jednak obawia się stosowania marihuany medycznej jako środka leczniczego. Jednakże jak wynika z najnowszych badań, wspomniane obawy nie są uzasadnione. Marihuana i jej psychoaktywny kannabinoid znwany THC (tetrahydrokannabinol) nie przyczynił się jeszcze do zgonu człowieka. Na podstawie badań naukowych stwierdzono, iż nie jest możliwe przedawkowanie tego środka. Ponadto bardzo interesujące są ostatnie odkrycia które mówią, iż marihuana jako skuteczny, a przede wszystkim wysoce bezpieczny środek medyczny była używana już około 3 wieki przed naszą erą.

 Duże korzyści lecznicze

 Już od wielu tysięcy lat roślina konopi jest obecna na naszej planecie i tak samo długo ludzie wykorzystują jej cenne właściwości. Szacuje się, że pochodzi z Azji Środkowej, jednakże obecnie można spotkać ją na całym świecie. Działanie wspomnianej rośliny jest wysoce skuteczne, ponieważ doskonale absorbuje ją nasz organizm. Ludzie posiadają specjalne receptory kannabinoidowe rozmieszczone w całym organizmie, które tym samym są w pełni gotowe do wiązania się z kannabinoidami zawartymi w konopiach indyjskich, tym samym zapewniając korzyści terapeutyczne w leczeniu schorzeń.

 Marihuana na trawienie i leczenie bólu

 Nie należy zapominać o tym, iż jest to doskonały środek stosowany w dużej mierze wspomagająco na trawienie. Ponadto system endokannabinoidowy pomaga w modulowaniu apetytu, co zauważyło w ostatnim czasie wielu badaczy. Jest to także doskonały środek, który bardzo szybko uśmierza chroniczny lub też neuropatyczny ból. Ponadto kannabinoidy mają znaczny wpływ na wiele istotnych aspektów zdrowia psychicznego, jak również pozytywnie działają na mózg. Trwają również badania nad skutecznością leczniczej marihuany stosowanej w terapii onkologicznej.

 Zdecydowanie medyczn marihuana jest doskonałym środkiem, który może bardzo szybko pomóc na wiele dolegliwości.