AKTUALNOŚCI

TERAPIA MEDYCZNĄ MARIHUANĄ

Miło nam poinformować, iż jako nieliczni będziemy prowadzić terapię konopiami medycznymi. Już od lipca zapraszamy to rejestracji. 
Jesteśmy jedną z nielicznych placówek medycznych, która pomaga pacjentom zmagającymi się z rożnego rodzaju dolegliwościami zdrowotnymi.
Medyczna marihuana dedykowana jest pacjentom zmagającym się z wybraną grupą zaburzeń psychicznych, uzależnieniami i przewlekłym bólem. Suszone kwiaty konopi stosowane są w także terapii chorób neurologicznych. Leczenie odbywa się po wcześniejszych konsultacjach. Przed przepisaniem recepty konieczne jest przeprowadzenie obserwacji oraz zapoznanie się z dokumentacją pacjenta. Pozwoli to dopasować odpowiednią dawkę leku do konkretnego schorzenia.

Medyczna marihuana jest w Polsce dostępna w sprzedaży od 17 grudnia 2018 roku. Sprowadzaniem zarejestrowanego jako surowiec farmaceutyczny suszu zajmuje się spółka Spectrum Cannabis, należąca do kanadyjskiej grupy kapitałowej Canopy Growth Corp. Opracowany przez nią system kodowania medycznej marihuany za pomocą kolorów używany jest do wyboru konkretnego produktu i określają zawartość kannabinoidów, głównie THC oraz CBD.